Aktuality | Kecenická iniciativa - občanské sdružení

Články

Na úvod » Aktuality

Interval zelené na křižovatce Pražská X Nemanická - prodloužení

Předmět: RE: Křižovatka Nemanická-Pražská Datum: 16.10.2012 11:22:01

Vážený pane Zikmunde, přeji krásný den.

Ještě jednou ke křižovatce Pražská x Okružní/Nemanická:

V minulém týdnu došlo k prověření situace s nastavením signálního plánu u této  křižovatky. Skutečně byla zjištěna krátká doba zelené na výjezdu z Nemanické, jak jste uváděl, a to cca 8 sec. Došlo k tomu vlivem přepnutí signálního plánu při opětovném naskočení křižovatky po výpadku.

V tomto týdnu by mělo dojít k úpravě na režim, který byl v křižovatce v období od června do srpna, tedy na vjezdu z Nemanické cca 14 sec. Tím by mělo dojít ke zlepšení situace na výjezdu z Nemanické, otázka je zda se nezačnou množit připomínky k vjezdu z Okružní, kde došlo ke spojení fáze řízení a byla zkrácena délka zelené.

Následně v blízké době dojde ke zpracování celkového posouzení této světelné křižovatky odbornou firmou a případně k další úpravě. Posouzení bude reagovat na změny v zatížení, vyvolané otevřením tzv. Propojení okruhů a koncem uzavírek pro IV. Tranzitní železniční koridor (Rudolfovská, Pražská). Mělo by být zpracováno samostatně pro ranní a odpolední provoz, který je v této křižovatce hodně odlišný.

 

S pozdravem
ing. Petr Jaroš
správa VO, SSZ a PA
Odbor správy veřejných statků
Magistrát města České Budějovice
tel.:  +420 386 802 50
jarosp@c-budejovice.cz

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Reakce paní Vítkové:

Dobrý den,
děkuji za vyřízení mé prosby a vyřešení situace.Opravdu se mi daří zbytečně se na téhle křižovatce nezdržovat. Je to velmi příjemné.

S přáním hezkého dne
P. Vítková

 
 
 
 
 
 

Copyright © 2012 Kecenická iniciativa